OK
۶ مورد که روي ترافيک وب‌سايت شما تاثير چمشگيري دارند
اگر شما يک نمايش‌دهنده تبليغات هستيد، راه‌ها و کانال‌هاي مختلفي براي افزايش ترافيک وب‌سايت و همچنين افزايش بازديد از آن وجود دارد، که من در ارائه خودم در هشتمين جشنوراه وب ايران ذکر کردم و حال مي‌خواهم آنها را در قالب يک مقاله بيان کنم:
1395/06/27
الگوريتم جست و جوي گوگل
هرساله گوگل الگوريتم‌هاي جستجوي خود را تغيير مي‌دهد. هرچند بسياري از اين تغييرات کوچک هستند اما تغييراتي در الگوريتم‌هاي اصلي مانند پاندا و پنگوئن و غيره خواهد داشت که تأثير بسيار زيادي روي نتايج جستجوها خواهد داشت. شناخت الگوريتم هاي گوگل، شما را در جهت بهبود سئو سايت کمک خواهد کرد. گوگل همواره سعي مي‌کند بهترين نتايج را به مخاطبان و کابران خود نمايش دهد به همين دليل الگوريتم هاي خود را به روز رساني مي کند.
1395/05/28
شبيه ساز مترجم گوگل با فروش ميلياردي!
چگونه برخي نرم افزارهاي مترجم با حقه هاي تبليغاتي در صدا و سيما جولان مي‌دهند؟
1395/05/04
آيا هک کردن تلگرام يا شبکه هاي اجتماعي ديگر امکان پذير است؟
به تازگي و براي چندمين بار در چند ماه اخير شاهد شايعه پراکني جديدي در رابطه با تلگرام و هک شدن يا نشدن آن در فضاي مجازي هستيم. براي مطالعه‌ي اين مقاله و روشن شدن هميشگي اين موضوع که تلگرام يا ديگر شبکه‌ها هک شدني هستند يا خير .
1395/04/06
مراحل طراحي يک سايت حرفه اي
در اين مقاله روند اجرايي پروژه طراحي و راه اندازي سايت از ابتدا تا انتها بصورت مرحله به مرحله بررسي مي‌شود. بسياري از افرادي که قصد راه‌اندازي سايت اينترنتي براي خود يا مجموعه‌اي که در آن کار مي‌کنند را دارند دو سوال اصلي در ذهنشان است: ۱. راه‌اندازي سايت چه مدت زمان نياز دارد؟ ۲. راه اندازي سايت چقدر هزينه دارد؟
1395/04/02
ايده خلاقانه در طراحي يک وب سايت گالري نقاشي
قصد داريم تا شما را با ايده هاي الهام بخش طراحي سايت آشنا کنيم. در اين قسمت وب سايتي درج شده که ايده اي خلاقانه براي طراحي يک سايت گالري است. فناوري هاي استفاده شده در اين وب سايت: Ink - Angular - Hammer.js-jquery UI - JQ مي باشد.
1395/03/30
چرا وب سايت شما نياز به يک وبلاگ دارد؟
در اين مقاله به شما خواهيم گفت، که چرا وبلاگ‌نويسي بخش مهمي از وب‌سايت شخصي يا تجاري شماست و چرا بايد ساخت وبلاگ را از امروز آغاز کنيد!
1395/03/22
چگونه گوشي اندرويد خود را ويروس کشي کنيد؟
اين روزها کمتر کسي را مي‌‌توان يافت که از گوشي هوشمند استفاده نکند. اين موضوع سبب مي‌شود تا خطرات زيادي کاربران اين ابزار را تهديد کند که يکي از اين خطرات ويروسي شدن گوشي‌هاي هوشمند است که کاربران بايد نحوه حذف آن را بدانند.
1395/03/11
اسپيدي SPDY چيست؟
پروتکل SPDY گوگل چيست؟
1395/03/04
تفاوت هاي ويپ با سيستم تلفن سانترال
در اين مقاله سعي داريم 10 دليلي که سيستم ويپ را نسبت به سانترال برتر مي سازد براي شما توضيح دهيم. با گسترش فناوري ويپ در ايران و جهان بيستر شرکت ها و سارمان ها اقدام به راه اندازي اين سيستم کرده اند. اما باز تعداد شرکت هاي بسياري نسبت به استفاده از اين فناوري نوين مشکوک هستند. با مطالعه اين مطلب متوجه مي شويد که چرا استفاده از ويپ در شرکت ها و سازمان براي شما سودمند است.
1395/02/28
Big Data چيست؟
امروزه، Big Data به يکي از مباحثي تبديل شده است که در روند توسعه تکنولوژي بسيار به آن پرداخته مي شود. در حقيقت چالش واقعي با سازمان هاي بزرگ دريافت حداکثر اطلاعاتي است که در حال حاضر در دسترس است و همچنين پيش بيني اين موضوع که چه نوعي از داده ها در آينده جمع آوري مي شود. در واقع چگونه مي توان به اطلاعات موجود، دست يافت و به آن معنا بخشيد و به علاوه دستيابي به بينش دقيقي در مورد داده هاي گذشته يکي از نقاط کليدي در بحث هايي است که در بسياري از جلسات اجرايي در سازمان ها مورد انتظار است. با انفجار داده ها، Big Data به يک واقعيت در بسياري از سازمان ها تبديل شده است.
1395/02/22
چگونه از Github استفاده کنيم؟ (قسمت سوم)
در پست قبلي تنظيمات اصلي وب سايت گيت هاب (Github) را توضيح داديم. در اين پست با اين وب سايت بيشتر کار خواهيم کرد.
1395/02/14
چگونه از Github استفاده کنيم؟
شروع کار با گيت هاب Github چيست آن را بشناسيد.
1395/02/05
چگونه از Github استفاده کنيم؟ (قسمت دوم)
در پست قبلي مراحل اوليه کار با وب سايت گيت هاب (Github) را توضيح داديم. در اين پست با اين وب سايت بيشتر کار خواهيم کرد.
1395/02/05
تاريخچه نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري CRM
دراين مقاله به بررسي تاريخچه وروند تکاملي که منجر به شکل گيري CRM يا مديريت روابط با مشتري شده است و ضرورتي که شکل گيري اين موضوع جديد را درمباحث مديريتي منجر شده است مي پردازيم.
1395/01/31
نکاتي که در هنگام طراحي لوگو بايد به ياد داشته باشيد.
قبل از طراحي يک بيزنس کارت يا انتخاب رنگ براي سربرگ هاي کسب و کار جديد خود ، به يک لوگو نياز داريد. يک لوگو دربرگيرنده ي نام شرکت شما مي باشد که با کمي رنگ و طراحي گرافيکي آراسته مي شود، لوگو شما مهم ترين عنصر طراحي است چرا که مبناي ساير موضوعات قرار مي گيرد: نوشتار، بسته بندي ، تبليغات و علائم.
1395/01/28
تاثير رنگ در طراحي يک وب سايت موفق
ممکن است شما از اهميت رنگ‌ها در طراحي وب‌سايت با خبر نباشيد و براي شما آبي يا سبز بودن يک سايت مهم نباشد، حال جالب است بدانيد که رنگ‌ها مي‌توانند تفاوت‌هاي عمده و قابل توجهي را براي مخاطبان وبلاگ شما به وجود بياورند. در وراي هر رنگ و لحني، موجي از تأثيرات رواني وجود دارد که در اين پست قصد بررسي آنها را دارم.
1395/01/25
تقلب يا مهندسي؛ استفاده از تحليل کلان داده و يادگيري ماشين، عامل برتري فوتبال آلمان در سال‌ هاي اخير
همواره آلماني‌ها به ارائه‌ي يک فوتبال ماشيني شهره بوده‌اند، اما چيزي که در جام جهاني ۲۰۱۴ شاهد آن بوديم، فاصله‌ي زياد مانشافت، مخصوصا در برابر تيم‌هاي بزرگ بود که دليل آن استفاده از کلان داده و ابزار‌هاي تحليلي مبتني بر هوش مصنوعي براي تحليل بازي حريف و تهيه‌ي يک روش بازي منحصر به فرد براي بازي در برابر حريفان مختلف است.
1395/01/17
ERP چيست؟
براي برنامه‌ريزي منابع سازمان (ERP) تعاريف متعددي ارائه شده است که تقريبا همگي يک مفهوم را بيان مي‌کنند. براي نمونه در ادامه به چند مورد اشاره مي‌شود.
1395/01/08
واقعيت هايي درباره اينترنت اشيا
هر فناوري جديد به همراه خود ميزان قابل ملاحظه اي ريسک تحاري و عدم قطعيت هايي به همراه خواهد داشت.در مورد مساله "اينترنت اشيا" سيسکو پيش بيني کرده است که در چند سال آينده 19 تريليون دلار درآمدزايي داشته باشد. با اين حال اشيا رازهايي در اطراف خود دارندکه برخي از آنها بر نحوه توسعه اپليکيشن را براي پشتيباني اين محصولات تحت تاثير خود قرار مي دهد.
1395/01/08
RFP يا
تفاوت هاي RFP ، RFQ ، RFI چيست؟
1394/12/27
اينترنت اشيا ، راهکاري براي خروج از مساله امنيت در IoT
اينترنت اشيا (IoT) با تمام امکاناتي که در اختيار ما مي گذارد بحث جديد و پيچيده اي را مطرح مي کند: "امنيت اينترنت اشيا"
1394/12/18
آشنايي با مفهاهيم Tracking در نرم افزار
چنانچه حمل و نقل و بازاريابي،بخش اعظمي از مجموعه شما را تشکيل مي دهد و در نهايت تمامي اين پروسه از جمله مسير حرکت راننده ها و بازاريابانتان در کنترل شماست و هنوز از نرم افزار CRM آذران وب استفاده نمي نماييد،کافيست تحقيقات خود را در اين زمينه بيشتر نموده و مطمئن شويد که با اين نرم افزار فعاليت و زمان اتلافي کارمندان شما در کنترل اين پروسه به صفر خواهد رسيد.
1394/12/06
کار واقعي در فضاي مجازي
9 نکته براي رونق کسب کار هاي اينترنتي و محيط يک فروشگاه
1394/11/28
NPS چيست؟
Net Promoter Score ابزاري براي سنجش ميزان وفاداري مشتريان يک شرکت
1394/11/11
تاريخچه کلمه Bootstrap چيست؟
راجع به Bootstrap در اين وبلاگ مي توانيد بخوانيد.
1394/11/05
مديريت دانش در وب 2
رويکردي تکامل‌گرايانه در وب 2
1394/11/02
آشنايي با شغل طراحي وب سايت!
وب مانند بقيه خدمات اينترنت مبتني بر خدماتي است که از طريق آن مي‌توان به گستره وسيعي از منابع اينترنت دسترسي پيدا کرد. برخلاف پيچيدگي اينترنت، ماهيت خود وب نسبتاً ساده است. از طرف ديگر وب جهاني بزرگترين و متنوع‌ترين مجموعه اطلاعاتي است که تا به حال گردآوري شده است و تلاشي است براي مرتبط ساختن انباي بشر با روش قدرتمند. اين شبکه با امکانات گسترده خود يکي از پيشرفته‌ترين ابزار و خدمات اطلاع‌رساني کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رساني است. هدف اصلي از ايجاد آن اشتراک مسائل تحقيقاتي و همکاري ميان فيزيکدانان در نقاط مختلف و همچنين محور قرار دادن خواننده به جاي نويسنده و گذار از متن به فرامتن (Hypertext) است. رشد و گسترش کاربرد وب نسبت به ديگر ابزارها و خدمات اينترنت به دليل دو خاصيت عمده آن يعني قابل استفاده بودن در محيط چندرسانه‌اي و قابليت فرامتني است. اين مقاله بر آن است که ضمن تعريف و ارائه تاريخچه شبکه جهاني وب به مباحث مختلفي از قبيل خدمات وب، جذابيت وب، زبان وب جهاني، مرورگر وب، عواملي که باعث شهرت اين شبکه شده است بپردازد و در پايان نيز نحوه کار وب را ارائه مي‌دهد.
1394/11/01
قوي ترين شيوه امنيت رمزگذاري
دغدغه ي تمام کاربران اينترنتي و کامپيوتري اين است که رمز آن ها محافظت شود و طوري طراحي شود که کسي نتواند حتي با هک کردن رمز او را بيابد. اينکه خيلي ها هستند که رمزها را به راحتي به دست مي آورند، نشان از ضعف سيستم هاي رمزگذاري است.
1394/10/30