OK

 

فروشگاه آنلاين
کار واقعي در فضاي مجازي
9 نکته براي رونق کسب کار هاي اينترنتي و محيط يک فروشگاه
در سالهاي نه چندان دور که تبليغات براي مشاغل به تلويزيون،بيلبورد، صفحات روزنامه هاو...محدود مي شد، به دليل سنگيني حجم سرمايه گذاري لازم، بسياري از کسب و کارها عطاي تبليغات را به لقايش بخشيده بودند اما امروز فرصتي برابر در نرم افزارهاي ارتباط جمعي به وجود آمده. حالا، اگر شما يک کسب و کار خيلي کوچک را اداره مي کنيد، کافيست کمي هوشمندانه به اين موضوع فکر کنيد و ياد بگيريد چگونه با يک عملکرد صحيح، چراغ فرصت ها را به نفع خودتان روشن کنيد.هزينه اين نوع تبليغات در قبال نتايجي که دارد، در حد صفر است. به ويژه اينکه ورود تلفن هاي هوشمند، تحولي بزرگ در دنياي وب ايجاد کرده. دنيايي که تا پيش از اين، وب سايت ها برآن حکومت ميکردند و سپس جايشان را به شبکه هاي اجتماعي و حالا اپليکيشن ها سپرده اند. حالا، دنياي وب عملا به دنياي واقعي تبديل شده که مي توان بسياري از کارها را در آن کليد زد. مي خواهيم در مورد استفاده از از قابليت هاي اين فضا براي رونق دادن به کسب و کار حرف بزنيم.اجازه بدهيد چند توصيه در اين مورد را با هم مرور کنيم.


1.مخاطبان احتمالي را پيدا کنيد.با حفظ حريم خصوصي آنها و بدون اصرار به عضو گيري. کافيست يکي از نرم افزار هاي ارتباطي را نصب کنيد تا مشاهده کنيد چندنفر از مشتريان شما از اين نرم افزار هااستفاده ميکنند. بدون شک چندتايي از مشتريان خود را خواهيد يافت.ضمن اينکه با توليد خوب و کاربردي در فضاي وب، خود به خود اين افراد با شما، تخصص و خدمات تان آشنا خواهند شد.

                         2.کار را شخصي نکنيد. اينجا با صفحه شخصي متفاوت است و مخاطبان به حريم خصوصي شان حساس هستند. همانطور که شما نسبت به امنيت خود اهميت مي دهيد. پس با نام شخصي اقدام به برقراري ارتباط نکنيد. بهتر آن است که از طريق نام تجاري و يک حساب کاربري مرتبط به کسب و کار رسمي خود، گام اول را در مسير برقراري ارتباط برداريد.

3.محتواي جذاب توليد کنيد. بسياري از اوقات، متن ها . خبر هاي تکراري و گاهي نه چندان جذاب در گروه هاي مختلف به اشتراک گذاشته ميشود که موجب خسته شدن مخاطبان ميشود.براي گروه خود، محتوايي توليد کنيد که به حد کافي جذاب و منحصر به فرد باشد. مطمئنا شما به واسطه تخصصي که در موضوع داريد، ميتوانيد اين کار را به بهترين شيوه انجام دهيد..


4.عکس هاي مناسب از محصولات و خدمات خود تهيه کنيد.جزئيات مرتبط را خلاصه و کامل بنويسيد و هر بار يک شعار هميشگي نيز به عنوان امضاي تبليغاتي خود در آخر متن بنويسيد. اين شعار نبايد کليشه اي و غير مرتبط با واقعيت حرفه شما باشد.به ياد داشته باشيد اکثر مخاطبان شبکه هاي اجتماعي را جوانان تشکيل ميدهند، پس جوان پسند باشيد و در عين حال به بزرگتر ها نيز توجه کنيد.


5.روي اعصاب مخاطبان نرويد. بهترين زمان براي به اشتراک گذاري مطلب را پيدا کنيد. ميتوانيد قرار هاي مشخص تعيين کنيد، به طور مثال، پاسخگويي آنلاين در ساعت مشخصي و تخفيف در ارائه خدمات در بازه زماني خاص. بيش از 3بار در روز محتوا به شبکه اجتماعي نفرستيد، اما تقريبا هميشه در فضاي سايت يا گروه حضور داشته باشيد. شايد مشتري سوالي پرسيده باشد.

6.فعاليت اعضا و کامنت ها را کنترل کنيد. قصدتان از ايجاد گروه، يافتن مشتريان جديد و تحکيم روابط با مشتريان پيشين است، پس، از به بيراهه رفتن فعاليت گروه جلوگيري کنيد. با ادبياتي مودبانه، اهداف و برنامه هاي گروه را گوشزد و اعلام کنيد که تنها مطالب تخصصي در حوزه کسب و کار شما بايد در اين گروه به اشتراک گذاشته سوال هايي در اين زمينه پرسيده شود.

7.همزمان در چند محيط فعال باشيد. در وب سايت، شبکه هاي اجتماعي و اپليکيشن هاي موبايلي، هر کدام از آنها فرصت ها و مشتريان خودشان را دارند اما فرهنگ منحصر به فرد هر يک از رسانه هاي اجتماعي را رعايت کنيد. به جاي منتشر کردن مطالب يکسان در آنها، مناسب با تعريف آنها و سليقه مخاطبشان محتوا منتشر کنيد.
 
8.از تبليغات مستقيم دوري کنيد. تبليغات مستقيم معمولا نتيجه مطلوب به همراه نخواهد داشت. تا ميتوانيد حسي از توانايي ايجاد کنيد. مخاطب بايد قبل از هر چيز از بودن در يک گروه تخصصي احساس رضايت کند و سپس اگر تمايل داشت، از خدماتي هم که پيشنهاد ميشود استفاده کند. آن هم به واسطه اعتمادي که ايجاد شده و تخفيف هايي که ارائه شده است.

9.هميشه وقت بگذاريد و فعال باشيد.گروه تا زماني فعال خواهد بود که شما فعال باشيد. روال بر اين است که در روز ها و هفته هاي اول، انگيزه بالاتر است و گروه فعال. با کنار گذاشتن فعاليت در گروه و از رونق انداختن آن، هر آنچه رشته ايد، پنبه خواهد شد يکي از راه هاي تضميني براي رونق دادن به فضايي که در وب ايجاد کرده ايد غير از فعال بودن خودتان، در گير کردن اعضا در بحث ها و به اشتراک گذاري مطالب است.


کپي برداري تنها با ذکر منبع مجاز مي باشد.

از اين که از فرهنگ حق نشر پشتيباني مي کنيد به شما افتخار مي کنيم.

1394/11/28
Bookmark and Share   شماره خبر :54 تعداد بازدید :345

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload